AktualnościPsychologiaŚwiatZdrowie

25 proc. młodych Holendrów ma problemy psychiczne

Aż jedna czwarta młodych dorosłych mieszkańców Niderlandów ma problemy psychiczne, wynika z danych Holenderskiego Urzędu Statystycznego (CBS). Urząd tłumaczy to pandemią koronawirusa.

Dane opublikowane przez CBS dotyczą pierwszego kwartału 2021 r. Urząd zauważa, iż liczba osób z problemami psychicznymi rośnie we wszystkich grupach wiekowych. Jednak w przedziale wiekowym od 18 do 25 lat ta liczba wzrosła aż o 10 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Jest to najwyższy odsetek od 2001 roku, kiedy dolegliwości psychiczne zostały po raz pierwszy zmierzone przez Holenderski Urząd Statystyczny.

Zdaniem CBS młodzi Holendrzy cierpią na takie dolegliwości jak depresja, przygnębienie i permanentny stres częściej niż osoby w innych grupach wiekowych. Jednocześnie na początku tego roku Instytut Trimbos opublikował badanie dotyczące wpływu pandemii COVID-19 na zdrowie psychiczne mieszkańców Niderlandów. Potwierdza ono ustalenia CBS, że od czasu pandemii zdrowie psychiczne wśród osób w wieku od 20 do 35 lat się pogorszyło.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close