System ochrony zdrowia

Dofinansowanie dla Szpitala w Chrzanowie

Aparat rentgenowski, laser, aparaty EKG czy nowy ambulans – to m.in. taki sprzęt trafi do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie dzięki rządowemu Funduszowi Przeciwdziałania COVID-19. Dziś wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał z dyrektorem Szpitala Arturem Baranowskim umowę potwierdzającą przyznanie Szpitalowi 2,5 mln zł na doposażenie.

W uroczystości podpisania umowy wziął udział poseł Krzysztof Kozik oraz starosta chrzanowski Andrzej Uryga.

Z korzyścią dla pacjentów

– Bardzo cieszę się z tego kolejnego dofinansowania dla chrzanowskiego Szpitala Powiatowego. Ten sprzęt, który do nas trafi, będzie służył wszystkim pacjentom. Szpital w Chrzanowie ma ponadregionalny zasięg, w razie potrzeby obsługiwał też aglomerację śląską, ale szczególnie w Małopolsce Zachodniej jest jednym z wiodących szpitali. Szpitale w Chrzanowie i Oświęcimiu to miejsca, gdzie można liczyć na sprawną i profesjonalną obsługę. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy przekazać rządowe wsparcie dla Szpitala. Jestem przekonany, że te środki zostaną dobrze wykorzystane, z korzyścią dla pacjentów. Dziękuję wszystkim za dotychczasową pracę i współpracę na rzecz lokalnej społeczności – mówi poseł Krzysztof Kozik.

– Środki z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 pozwolą chrzanowskiemu Szpitalowi zakupić specjalistyczny sprzęt, w tym także nową karetkę. Dzięki temu zwiększy się jakość oferowanych usług. To inwestycja w dobrą i szybką diagnostykę, a zarazem w ratownictwo medyczne, a zatem inwestycja najlepsza z punktu widzenia zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów. Chrzanowski Szpital odegrał strategiczną rolę podczas pandemii, uruchamiając w szczytowym okresie nawet ponad 180 łóżek dla pacjentów „covidowych”, a także stanowisko dializacyjne w ramach III poziomu zabezpieczenia. Szpital chrzanowski – wraz ze Szpitalem w Oświęcimiu – stworzył też przykładny tandem zabezpieczający Małopolskę Zachodnią podczas pandemii. To był czas niezwykle wytężonej pracy, gdzie szczególnie liczyła się konstruktywna współpraca. Dziękuję za ten dobry przykład, a całemu personelowi medycznemu – za ogromne zaangażowanie w walce o zdrowie pacjentów – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

2,5 mln złotych na specjalistyczny sprzęt oraz karetkę

Dzięki przyznanym środkom możliwy będzie zakup wysoko specjalistycznego sprzętu medycznego, takiego jak:

  • aparat RTG z ramieniem C – dofinansowanie 700 000 zł,
  • aparat rentgenowski pełnocyfrowy dwudetektorowy – dofinansowanie 900 000 zł,
  • laser wysokoenergetyczny w maksymalnej wysokości – dofinansowanie 60 000 zł,
  • aparaty EKG – dofinansowanie 30 000 zł,
  • ambulans – 500 000 zł.

Umowa obejmuje również środki na zakup łóżek elektrycznych o wartości 310 000 zł.

Szpitalna „superliga”

– Po raz kolejny, mam nadzieję nieostatni, możemy świętować przyznanie środków dla chrzanowskiego Szpitala. Dofinansowania nigdy dość, bo współczesna medycyna ma taką charakterystykę, że sprzęt determinuje jakość usług. Cieszę się na słowa Pana Wojewody, że nasz Szpital jest jednym z lepszych. Ta rekomendacja jest bardzo cenna, biorąc pod uwagę, w jakiej sytuacji był Szpital. Wszystkie ręce, jeśli chodzi o samorząd i personel, są na pokładzie i udało nam się złapać odpowiedni kierunek. Oczywiście nie wszystko jeszcze zostało zrobione, przed wszystkimi jest jeszcze ciężka praca. Perspektywa dla Szpitala jest obiecująca, mamy szansę znaleźć się w kategorii „superligi”, co później będzie miało odpowiednie skutki – wskazał starosta chrzanowski Andrzej Uryga

– Dziękuję za wsparcie, jakie Pan Wojewoda przekazuje Szpitalowi, odkąd objął urząd. Współpraca z MUW jest wzorowa. Udało nam się dobrze funkcjonować w czasie pandemii, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to dzięki całemu personelowi, od ordynatorów, pielęgniarki, po lekarzy czy diagnostów laboratoryjnych. Staramy się być liderem w Małopolsce Zachodniej. We współpracy ze Szpitalem w Oświęcimiu możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość – podsumował dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie Artur Baranowski.

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Tagi

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close