Nauka i badaniaPolska

Dr Karolina Pierzynowska z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego laureatką nagrody Future Science Future Star Award

Dr Karolina Pierzynowska z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego została laureatką międzynarodowej nagrody Future Science Future Star Award. Nagroda po raz pierwszy trafi do polskiej naukowczyni – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka UG Magdalena Nieczuja-Goniszewska.

Komisja Future Science Future Star Award zwróciła uwagę na badania prowadzone przez dr Pierzynowską, których tematem jest opracowanie terapii dla choroby Alzheimera i Huntingtona z użyciem genisteiny, naturalnie występującego izoflawonu.

“Badania przeprowadzone zarówno na modelach in vitro, jak i na modelach mysich tych chorób wykazały wysokie bezpieczeństwo i dużą skuteczność tej terapii” – dodała Nieczuja-Goniszewska.

Komisja sędziowska nagrody składała się z doświadczonych naukowców z całego świata. W bieżącej edycji konkursu zasiedli w niej: Ian A Blair (University of Pennsylvania, USA), Ananda Bandyopadhyay (Bill & Melinda Gates Foundation, USA), Andy Tay Kah Ping (National University of Singapore) i Catherine Martel (Université de Montréal, Kanada).

Międzynarodowa nagroda Future Science Future Star organizowana jest przez wydawnictwo “Future Science” i czasopismo “BioTechniques”. Jej celem jest wyróżnienie wybitnych naukowców zajmujących się naukami przyrodniczymi, których praca może mieć wpływ na ludzkie zdrowie i którzy mają za sobą “szybki i intensywny start kariery naukowej”, a do prowadzonych przez siebie badań “podchodzą z ogromną pasją”. (PAP Nauka w Polsce)

Autor: Anna Wydorska

Tagi

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close