System ochrony zdrowia

Dziś ruszają zapisy na rezonans magnetyczny na NFZ w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie informuje: Od 1 marca br. zapraszamy na badania rezonansem magnetycznym na NFZ dzieci i osoby dorosłe ze skierowaniem od lekarza specjalisty. Zapisy ruszają już dziś! Aktualnie mamy bardzo krótkie terminy oczekiwania.

Rejestracja:
☎️ 89 722-45-13 (pon.-pt. w godz. 7.30-16)
Od 1 marca godziny rejestracji zostaną wydłużone:
pon.-czw. w godz. 7-19, pt. w godz. 7-16

Adres: Szpital Dziecięcy w Olsztynie, ul. Żołnierska 18 a (budynek A2, niski parter) – wejście od ul. Żołnierskiej przez budynek A1 lub od ul. Dworcowej przez budynek D1

W Pracowni Rezonansu Magnetycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie pracuje zespół doświadczonych lekarzy radiologów, techników radiologii i pielęgniarek. Badania są wykonywane za pomocą najnowszej generacji aparatu o wysokiej rozdzielczości Siemens MAGNETOM Altea 1,5 T. Pracownia ma miły wystrój, dający pacjentowi poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Wykonujemy pełen zakres badań rezonansu magnetycznego:

  • głowy,
  • kręgosłupa,
  • układu kostno-stawowego,
  • szyi,
  • jamy brzusznej,
  • cholangiografię (MRCP),
  • miednicy mniejszej ,
  • tkanek miękkich,
  • badania naczyniowe (angiografia).

Pracownia Rezonansu Magnetycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie rozpoczęła działalność w połowie września 2022 r. Od tego czasu wykonujemy badania pacjentom naszego szpitala (także badania w znieczuleniu). Od 1 marca 2023 r. poszerzamy zakres świadczeń o badania dla pacjentów ambulatoryjnych ze skierowaniem z poradni specjalistycznych, zarówno dzieci, jak i osób dorosłych.

Badanie MRI to badanie nieinwazyjne, bezpieczne, bez użycia promieniowania rentgenowskiego, nie obarczone ryzykiem powikłań. Znajduje zastosowanie w diagnostyce większości schorzeń, które mogą występować u dzieci. Jest to badanie, które w szczególny sposób umożliwia lekarzom ocenę zmian patologicznych, których nie dostarczy żadne inne badanie obrazowe. Duża rozdzielczość tkankowa obrazu sprawia, że rezonans magnetyczny jest często wykorzystywany w diagnostyce chorób układu nerwowego i narządu ruchu.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close