
Ekspercka wiedza o chorobach płuc podczas konferencji JACHRANKA 2025
JACHRANKA 2025 – o chorobach płuc praktycznie
W dniach od 12 do 14 września 2025 roku w Hotelu Windsor w Jachrance odbędzie się wyjątkowe wydarzenie medyczne: „JACHRANKA 2025 – o chorobach płuc praktycznie”. To już 15. edycja cenionej przez środowisko lekarskie konferencji pulmonologicznej, organizowanej przez Stowarzyszenie „Zdrowe Płuca” we współpracy naukowej z Katedrą i Kliniką Chorób Wewnętrznych Pneumonologii i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły nasze portale medyczne: TygodnikMedyczny.pl oraz OddechZycia.pl.
Praktyczny wymiar pulmonologii
Konferencja „JACHRANKA 2025” będzie koncentrować się przede wszystkim na praktycznych aspektach diagnostyki i leczenia chorób układu oddechowego. Formuła wydarzenia została zaprojektowana tak, aby uczestnicy – zarówno pulmonolodzy, alergolodzy, jak i lekarze innych specjalności zainteresowani zagadnieniami związanymi z układem oddechowym – mogli skutecznie pogłębiać swoją wiedzę oraz zdobywać nowe umiejętności praktyczne. Uczestnicy będą mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z nowoczesnym sprzętem medycznym, prezentowanym przez firmy partnerskie konferencji.
Zakres merytoryczny
Tegoroczna edycja konferencji oferuje szeroki wachlarz tematów z obszaru współczesnej pulmonologii i alergologii. W szczególności poruszane będą następujące zagadnienia:
- Zaawansowana diagnostyka i terapia raka płuca,
- Nowoczesne podejście do chorób śródmiąższowych płuc,
- Aktualne standardy w transplantologii płuc,
- Leczenie chorób obturacyjnych płuc – astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP),
- Pulmonologia interwencyjna – techniki endoskopowe i bronchoskopowe,
- Interpretacja badań czynnościowych układu oddechowego w praktyce klinicznej,
- Zarządzanie stanami ostrymi w pulmonologii,
- Postępowanie z pacjentami z ostrą i przewlekłą niewydolnością oddychania.
Spotkanie zostało podzielone na równoległe sesje tematyczne obejmujące wykłady ekspertów, prezentacje przypadków klinicznych oraz intensywne warsztaty praktyczne, prowadzone w niewielkich grupach. Dzięki temu uczestnicy będą mogli nie tylko poznać najnowsze doniesienia naukowe, ale także nabyć praktyczne umiejętności w zakresie diagnostyki i terapii, ćwicząc pod nadzorem specjalistów z użyciem rzeczywistego sprzętu medycznego.
Za poziom merytoryczny wydarzenia odpowiada komitet naukowy pod przewodnictwem prof. dr. hab. n. med. Rafała Krenke. W skład komitetu wchodzą także cenieni eksperci i praktycy: dr hab. n. med. Marta Maskey-Warzęchowska, dr hab. n. med. Tadeusz Przybyłowski, dr n. med. Andrzej Dąbrowski oraz dr n. med. Katarzyna Przybyłowska.
Certyfikacja i punkty edukacyjne
Wszyscy uczestnicy obecni na konferencji otrzymają elektroniczny certyfikat potwierdzający udział. Ponadto udział w konferencji wiąże się z możliwością uzyskania punktów edukacyjnych, zgodnych z aktualnym rozporządzeniem Ministra Zdrowia dotyczącym ustawicznego kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów.
Rejestracja i dodatkowe informacje
Więcej informacji oraz szczegóły dotyczące rejestracji dostępne są na oficjalnej stronie konferencji: https://zdrowepluca.edu.pl.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które umożliwi Państwu pogłębienie wiedzy i umiejętności praktycznych w kluczowych obszarach współczesnej pulmonologii.