Koronawirus na ŚwiecieŚwiat

Hiszpania: od grudnia 2021 r. zaszczepiono prawie połowę dzieci w wieku 5-11 lat

W Hiszpanii zaszczepiono preparatem przeciwko Covid-19 blisko połowę dzieci w przedziale wiekowym 5-11 lat – oszacowało w poniedziałek hiszpańskie ministerstwo zdrowia, przypominając, że szczepienia te są prowadzone zaledwie od połowy grudnia 2021 r.

Jak sprecyzował resort zdrowia, w niektórych regionach Hiszpanii, np. w położonej na północnym zachodzie Galicji, odsetek maluchów, które przyjęły pierwszą dawkę szczepionki, przekracza już poziom 80 proc.

Resort zdrowia odnotował, że grupa dzieci w wieku 5-11 lat jest jedną z kategorii wiekowych, w której liczba szczepień przebiega najszybciej.

W wieczornym komunikacie ministerstwo zdrowia podało, że w 47-milionowej Hiszpanii jedną dawkę preparatu przeciwko Covid-19 w sumie już przyjęło 92,4 proc. obywateli w wieku od 5 lat.

Resort przypomniał, że żadne z hiszpańskich dzieci poniżej 12. roku życia nie otrzymało jeszcze drugiej dawki preparatu.

Z danych służb medycznych Hiszpanii wynika, że do poniedziałku pełny cykl szczepień przeciwko Covid-19 przeszło w tym kraju 90,5 proc. obywateli.

Marcin Zatyka (PAP)

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close