Koronawirus na ŚwiecieŚwiat

Hiszpania: zatwierdzono szczepienie trzecią dawką mieszkańców domów seniora

Władze medyczne Hiszpanii zgodziły się w czwartek, by mieszkańcy domów spokojnej starości byli szczepieni trzecią dawką przeciw Covid-19. Pierwotnie rozważano rozpoczęcie tych szczepień od 4 października, ale ostatecznie zdecydowano, że ruszą jak najszybciej – podkreślono.

Ministerstwo zdrowia wyjaśniło, że decyzja zapadła podczas posiedzenia międzyregionalnej komisji zdrowia, w której skład wchodzą przedstawiciele służb medycznych wszystkich wspólnot autonomicznych Hiszpanii.

Władze resortu podały, że wśród tych, które obecnie mogą otrzymywać trzecią dawkę preparatu przeciw Covid-19, są osoby po przeszczepach organów oraz pacjenci z niskim poziomem przeciwciał. Podawanie dawki przypominającej w obu tych grupach, które trwa od początku września, jest bezpośrednio nadzorowane przez władze medyczne wspólnot autonomicznych.

Do czwartku w Hiszpanii przeciw Covid-19 zaszczepiono co najmniej jedną dawką 79 proc. mieszkańców kraju, a w pełni zaszczepionych jest 75 proc.

Marcin Zatyka (PAP)

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close