Koronawirus na ŚwiecieŚwiat

Indie: co najmniej 13 pasażerów lotu z Mediolanu uciekło z kwarantanny

Trzynastu pasażerów lotu z Mediolanu do indyjskiego miasta Amritsar uciekło z obowiązkowej kwarantanny po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na obecność Covid-19 – podaje w piątek BBC.

Na pokładzie samolotu, który wylądował w Amritsarze w środę wieczorem, było łącznie 160 pasażerów. Po przybyciu do Indii 125 z nich otrzymało pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Według informacji władz miasta dziewięć osób uciekło z lotniska, a cztery z lokalnego szpitala, do którego skierowano zakażonych pasażerów.

Na pokładzie samolotu znajdowało się także około 19 dzieci, które zostały zwolnione z obowiązku poddania się testowi.

Policja przekazała, że rozpoczęła proces anulowania paszportów wszystkich uciekinierów.

“Jeśli nie wrócą, opublikujemy ich zdjęcia w gazetach i założymy przeciwko nim sprawy” – przekazał zastępca komendanta lokalnej policji Gurpreet Singh Khehra.

Pendżab, w którym znajduje się Amritsar, to jeden z kilku indyjskich stanów, które przywróciły obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. We wtorek stan wprowadził godzinę policyjną oraz zamknął wszystkie szkoły i uczelnie.

W piątek w Indiach odnotowano ponad 100 tys. nowych zakażeń. (PAP)

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close