PolskaSzczepienia

Kosiniak-Kamysz: rząd powinien przedstawić propozycje restrykcji dla niezaszczepionych

Rząd powinien przedstawić propozycje restrykcji dla osób niezaszczepionych; powinien mieć odwagę podejmować też niepopularne decyzje – powiedział w środę w TVN24 prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

W “Kropce nad i” w TVN 24 prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz był pytany, czy jego zdaniem niezaszczepieni na COVID-19 powinni mieć mniejsze prawa, np. ograniczony wstęp w niektóre miejsca.

“Uważam, że rząd taką propozycję powinien przedstawić” – powiedział prezes PSL. “Po to tak często chełpią się tym, że rządzą, iż powinni mieć odwagę przedstawiać często niepopularne decyzje” – mówił.

W opinii Kosiniaka-Kamysza “szczególnie w czasach pandemii trzeba przedstawiać decyzje, które idą nie pod publiczkę, nie z populistami, nie z antyszczepionkowcami, czyli proepidemicznymi ruchami, tylko w kierunku bezpieczeństwa wszystkich Polaków”.

“To nie jest wolność wyboru. Wolność nasza kończy się tam, gdy wchodzimy w wolność drugiego człowieka” – zaznaczył.

Zwracał uwagę, że niezaszczepieni narażają np. dzieci poniżej 12 roku życia, a także tych, którzy nie mogli się zaszczepić z powodów zdrowotnych. “Rząd nie walczył z fake newsami w sprawie szczepionek, z kłamstwem. Oprócz epidemii COVID-u mamy epidemie kłamstwa, epidemię nienawiści i epidemię głupoty” – powiedział prezes PSL.

MZ przekazało w środę, że badania potwierdziły 5559 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 75 osób z COVID-19. Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 950 616 zakażeń. Zmarły 76 254 osoby z COVID-19.(PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz

Tagi

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

3 komentarzy

  1. Terroryzowania obywateli ciąg dalszy. Ha tfu na takie “wolne media” siejące na lewo i prawo covidową propagandę, żeby tylko zastraszać ludzi.

  2. Od kilku miesięcy wiadomo już, a wynika to ze statystyk covidowych z wielu krajów na świecie, że zaszczepieni przeciw covid nie tylko zakażają się covidem, nie tylko transmitują taką samą ilość wirusa (tak twierdzi amerykański CDC), ale też niestety umierają mając covid, mimo, że są zaszczepieni. To jest wiedza powszechnie dostępna, a mimo tego są ludzie, którzy chcą prześladować jedynie niezaszczepionych, mimo, że również zaszczepieni są transmiterami wirusa. Dlaczego zakażony zaszczepiony może do woli roznosić wirusa a niezaszczepiony jeśli nie jest zakażony, traktuje się go tj był winny zakażania innych ludzi? Zwalnianie zaszczepionych z testowania w dostępie do służby zdrowia jest nie tylko nielogiczne wiedząc, że zaszczepieni mogą zakażać się wirusem i go transmitować. Nie tylko ma to wpływ na fałszowanie statystyk , ale również jest pogwałceniem etyki lekarskiej. Jest zaniedbaniem, które nie tylko powoduje narażanie innych ludzi na to, że mogą zostać zakażeni przez taka nieprzetestowaną zaszczepioną osobę, która będąc bezobjawowcem lub osobą mająca objawy wskazującą na covid może stanowić zagrożenie dla ludzi nie posiadających odporności na covid, tak wśród niezaszczepionych jak i zaszczepionych. Jednak również może się przyczynić do tego, że taka zaszczepiona osoba mająca covid, z cięższymi objawami, nie będzie hospitalizowana oraz będzie się leczyć w domu na własna rękę, myśląc, że ma grypę, zwiększając ryzyko powikłań oraz zgonu. Jednocześnie taka osoba, oficjalnie nie będzie figurować w statystykach jako osoba chora na covid (mimo, że ma objawy wskazujące na covid) oraz w razie śmierci taka osoba, nie będzie uważana za osobę zmarłą na covid.

  3. Profesor Kuna ostatnio mowil w Polsacie ze zaszczepieni zarazaja tak samo ale maja kolo 50% mniejsza szanse sie zarazic. Segregacja zaszczeponych oc nie zaszczepionych ma wiec niewielki sens od strony naukowej a co dopiero spolecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close