KardiologiaZdrowie

Krakowski kardiolog prof. Dariusz Dudek z nagrodą „Kroki Milowe”!

Podczas tegorocznej Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej, która odbyła w Zabrzu 4-7 czerwca, prof. Dudek został odznaczony nagrodą „Kroki Milowe” w dziedzinie kardiologii. To wyjątkowe wyróżnienie dla krakowskiego lekarza.

„Kroki Milowe” co roku przyznawane są podczas Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej w Zabrzu od 2012 r. To prestiżowe wyróżnienie wręczane jest wybitnym postaciom, a także instytucjom czy organizacjom, które wyjątkowymi osiągnięciami przyczyniły się do wprowadzenia nowatorskich metod diagnostycznych w zakresie leczenia zawału serca w Polsce.

W tym roku XXVI edycja konferencji, której tematem przewodnim były „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń”, gościła ponad 1750 uczestników oraz 250 prelegentów. Podczas tego wydarzenia statuetki „Kroki Milowe” wręczone zostały prof. Dariuszowi Dudkowi, kierownikowi II Kliniki Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Collegium Medicum w Krakowie za wdrażanie nowych rozwiązań i rozpowszechnianie idei interwencyjnego leczenia zawału serca, a także czterem instytucjom medycznym za stworzenie założeń polskiego nowatorskiego programu koordynowanej opieki nad chorym z zawałem serca (KOS).

– Projekt, który realizujemy ma na celu oswojenie pacjenta z sytuacją, w której się znalazł. Ponieważ po zabiegu związanego z zawałem serca często nie jest on w stanie całkowicie i prawidłowo przyswoić informacji z wypisu, jesteśmy zdania, że należy zająć się nim również później. Wierzymy, i tak też wynika z naszych informacji, że mniej więcej po tygodniu od opuszczenia szpitala najlepiej jest zaprosić go na spotkanie, podczas którego w toku rozmowy wytłumaczy mu się, co tak naprawdę stało się w trakcie zawału, jak przebiegało leczenie, a także jak powinien o siebie zadbać po wszystkim, w ciągu kolejnych 12 miesięcy z wizytami co kwartał u kardiologa – mówi prof. Dariusz Dudek.

Prof. Dariusz Dudek jest wybitnym kardiologiem z wieloletnim doświadczeniem, który łączy specjalistyczną wiedzę z praktyką. Propaguje zdrowy tryb życia i skupia się na edukacji społecznej w zakresie chorób układu krążenia. Jest również twórcą jednej z największej w Polsce sieci placówek kardiologii interwencyjnej, Carint Holding, gdzie wspiera rozwój nowych inicjatyw, w tym najnowsze technologie. Krajowo i międzynarodowo promuje branżę medyczną, działając prozdrowotnie, a także popularyzuje innowacyjne usługi medyczne. Jest inicjatorem Klubów Pacjenta oraz Szkół Serca, twórcą licznych publikacji naukowych, a za swoje osiągnięcia otrzymał wiele prestiżowych nagród.

Tagi

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close