Koronawirus na ŚwiecieŚwiat

Minister oświaty Hiszpanii: zaszczepionych jest 62 proc. uczniów

Na niespełna tydzień przed rozpoczęciem w Hiszpanii nowego roku szkolnego zaszczepionych przeciwko Covid-19 jest już 62 proc. uczniów w wieku 12-19 lat – przekazała minister oświaty tego kraju Maria del Pilar Alegria.

Cytowana w czwartek przez hiszpańskie media szefowa resortu poinformowała, że pełny proces szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 przeszło już w Hiszpanii także “niemal 100 proc. nauczycieli”.

“To bardzo dobry rytm szczepień, który w najbliższych dniach będzie kontynuowany (…), w celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego w placówkach oświatowych” – oświadczyła minister.

Alegria zaznaczyła, że dzięki masowym szczepieniom wśród dzieci i młodzieży szkolnej rozpoczynający się we wrześniu rok szkolny 2021/2022 będzie niemal całkowicie zbliżony do warunków nauczania sprzed pandemii Covid-19. Dodała, że na żadnym z poziomów nauczania nie jest przewidziana nauka w trybie zdalnym lub hybrydowym.

W dalszym ciągu osoby uczące się lub zatrudnione w hiszpańskich szkołach będą musiały używać masek ochronnych oraz zachowywać dystans społeczny, który w porównaniu z poprzednim rokiem szkolnym uległ zmniejszeniu z 1,5 metra do 1,2 m.

W środę władze związku zawodowego CSIF, jednego z najważniejszych syndykatów hiszpańskiej kadry pedagogicznej, zaapelowały, aby z powodu przekraczającego 90 proc. odsetka wariantu Delta wśród krajowych infekcji koronawirusem, w nowym roku szkolnym utrzymać liczącą blisko 40 tys. osób dodatkową grupę nauczycieli. Zostali oni zatrudnieni w okresie pandemii w celu zwiększenia bezpieczeństwa sanitarnego w szkołach. (PAP)

autor: Marcin Zatyka

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close