Koronawirus na ŚwiecieŚwiat

Na Covid-19 zmarły w USA łącznie 665 282 osoby

USA osiągnęły kolejny rekord w walce z niszczycielską pandemią Covid-19: 1 na 500 Amerykanów zmarł z powodu koronawirusa od momentu pierwszej zgłoszonej infekcji w tym kraju – podała w środę stacja telewizyjna CNN.

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa ze środy na Covid-19 zmarły w USA łącznie 665 282 osoby. Według Amerykańskiego Biura Statystycznego populacja USA w kwietniu 2020 roku wynosiła 331,4 miliona.

Ta tragiczna informacja pojawia się w momencie, gdy szpitale walczą, aby pomieścić wszystkich pacjentów, a z koronawirusem zmaga się coraz więcej dzieci. W nadziei na opanowanie rozprzestrzeniania się i zapobieganie większej liczbie zgonów, wprowadzane są nakazy szczepień w miejscach pracy i noszenie maseczek w szkołach.

Trwa walka z codziennymi przypadkami zakażeń, których liczba wzrosła po wczesnym lecie, gdy wysoce zaraźliwy wariant Delta zaczął dominować.

Według stanu na wtorek zarejestrowanego na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa, w USA każdego dnia w ciągu ostatniego tygodnia notowano średnio ponad 152 300 nowych przypadków Covid-19, ponad 13 razy więcej niż 22 czerwca, kiedy średnia była najniższa w 2021 r. (11 303 dziennie).

Według tego samego źródła w USA odnotowywano każdego dnia w ciągu tygodnia od wtorku średnio 1805 nowych zgonów z powodu Covid-19 – znacznie więcej niż najniższa średnia roku (218) osiągnięta 5 lipca.

Przy całkowitym zaszczepieniu zaledwie 54 proc. populacji odsetek osób szczepionych każdego dnia (ponad 341 900) to 4-procentowy spadek w stosunku do ubiegłego tygodnia i 28-procentowy spadek w porównaniu z miesiącem wcześniej – podały Centra Kontroli i Prewencji Chorób.

Eksperci ds. zdrowia uważają szczepienia za najlepszą metodę ochrony przed wirusem, podkreślając, że większość osób, które były hospitalizowane i zmarły przez Covid-19, była niezaszczepiona.

Władze Pensylwanii poinformowały, że od 1 stycznia do 7 września 97 proc. zgonów z powodu Covid-19 dotyczyło osób nieszczepionych. (PAP)

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close