Koronawirus na ŚwiecieŚwiat

Niemcy: nowy rekord zakażeń koronawirusem; w marcu możliwe łagodzenie obostrzeń pandemicznych

Służby sanitarne w Niemczech zgłosiły do Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) 208 498 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – najwięcej od początku pandemii. Mimo to minister sprawiedliwości Marco Buschmann podtrzymuje perspektywę złagodzenia w marcu obostrzeń pandemicznych.

Poprzedni rekord (203 136 nowych zakażeń) odnotowano w zeszły czwartek.

Według RKI liczba zgłoszonych nowych infekcji na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich siedmiu dni (zapadalność) wynosi 1 227,5 i to również jest rekordowa wartość – ogłoszono w środę.

RKI naliczył od początku pandemii 10 186 644 zakażeń SARS-CoV-2 w Niemczech. Rzeczywista całkowita liczba może być znacznie wyższa, ponieważ wiele zakażeń nie jest wykrywanych.

196 osób zmarło w ciagu ostatniej doby w związku z Covid-19. Tydzień temu było 166 ofiar śmiertelnych. Liczba osób, które od początku pandemii zmarły w Niemczech z powodu Covid-19 wzrosła do 118 170.

Mimo dalszego wzrostu liczby zakażeń federalny minister sprawiedliwości Marco Buschmann zapowiada możliwość wycofania w marcu wielu restrykcji nałożonych z powodu pandemii. “Mam nadzieję, że w marcu uda się wycofać wiele środków ochronnych” – powiedział dziennikowi “Rheinische Post” polityk FDP. Warunkiem jest, aby – jak przewiduje RKI – “od połowy lutego liczba zachorowań spadała”.

Rząd federalny i rządy krajów związkowych chcą 16 lutego ponownie rozmawiać o sytuacji pandemicznej. Już podczas spotkania 24 stycznia szefowie rządów uzgodnili, że należy opracować perspektywy otwarcia na moment, w którym można będzie wykluczyć przeciążenie systemu opieki zdrowotnej.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close