Koronawirus na Świecie

Niemcy – RND: rząd federalny utrudni podróżowanie osobom niezaszczepionym przeciw Covid-19

Jak informuje we wtorek portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND), rząd federalny chce zmienić przepisy wjazdowe do Niemiec, co może utrudnić podróżowanie osobom, które nie są zaszczepione przeciwko koronawirusowi.

Według informacji RND w przyszłości surowsze przepisy wjazdu będą obowiązywać również wobec krajów, dla których do tej pory nie ustalono klasyfikacji ryzyka ze względu na niskie liczby zakażeń Covid-19.

Każda osoba wjeżdżająca do Niemiec będzie musiała okazać świadectwo szczepienia przeciwko koronawirusowi, dowód wyzdrowienia lub aktualny negatywny wynik testu na koronawirusa, niezależnie od tego, czy przybędzie do kraju drogą powietrzną, wodną czy lądową.

Na razie zasady te dotyczą tylko krajów uznanych za “obszary ryzyka”. Ta kategoria po zmianach ma zniknąć.

“Należy jednak utrzymać kategorie +obszar o wysokiej zachorowalności+ i +obszar występowania wariantu wirusa+ wraz z określonymi wymogami dotyczącymi kwarantanny” – informuje RND.

Obecne rozporządzenie wjazdowe wygasa z końcem lipca. Planowane zmiany są obecnie nadal przedmiotem dyskusji w rządzie federalnym. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w przyszłym tygodniu – pisze portal.

Zmiana ta dotyczyłaby przyjazdów do Niemiec np. z Polski, która nie jest obecnie uznawana za obszar ryzyka, wobec czego przy wjeździe do Niemiec nie trzeba przedstawiać testu czy rejestrować wjazdu.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close