Koronawirus na Świecie

Norwegia: pierwszy przypadek południowoafrykańskiej mutacji koronawirusa

W Norwegii poinformowano w poniedziałek o wykryciu pierwszego przypadku południowoafrykańskiej mutacji koronawirusa oraz czterech kolejnych infekcji wywołanych brytyjską wersją koronawirusa.

Łącznie w tym kraju potwierdzono dotychczas 23 przypadki brytyjskiej mutacji koronawirusa.

Według norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego we wszystkich przypadkach uznawane za bardziej zakaźne wersje koronawirusa zostały wykryte u osób, które przybyły z Wielkiej Brytanii lub RPA. Przebywają one w kwarantannie, a ich bliscy zostali poddani testom na obecność koronawirusa.

“Mamy powody do ostrożności, choć nadal nie wiadomo, jaką rolę odgrywają w rozprzestrzenianiu się koronawirusa jego mutacje” – stwierdziła Line Volt z Instytutu Zdrowia Publicznego.

Od poniedziałku w Norwegii obowiązują zaostrzone restrykcje, polegające m.in. na zakazie sprzedaży alkoholu w lokalach gastronomicznych oraz wprowadzeniu limitu pięciu osób podczas prywatnych spotkań. Od soboty podróżni przyjeżdżający do tego kraju muszą poddać się testom na obecność koronawirusa.

Daniel Zyśk (PAP)

Tagi

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close