Psychologia

Ogólnopolska konferencja „Zdrowie w Twojej głowie” – już w weekend

Jakie są przyczyny kryzysu psychiatrii dziecięcej i ogólnego kryzysu psychiatrii w Polsce? Jak przeciwdziałać pogarszającemu się stanowi zdrowia psychicznego młodzieży? Będą o tym dyskutować w najbliższy weekend specjaliści z zakresu psychologii, psychiatrii, epidemiologii, edukacji i socjologii. Przewidziano transmisję online.

Ogólnopolska konferencja zdrowia psychicznego “Zdrowie w Twojej głowie” odbędzie się 23 i 24 października 2021 roku.

Pierwszego dnia planowana jest ogólnopolska konferencja naukowa z udziałem specjalistów z zakresu psychologii, psychiatrii, epidemiologii, edukacji, czy socjologii oraz reprezentantów organizacji studenckich. Profesjonalna wiedza, zaprezentowana w trakcie paneli eksperckich podczas konferencji, posłuży jako wstęp do merytorycznej rozmowy o możliwych ścieżkach poprawy obecnej sytuacji, związanej ze zdrowiem psychicznym i dostępem do pomocy psychologicznej.

Drugiego dnia odbędą się debaty eksperckie na temat zdrowia psychicznego doktorantów. Zwieńczeniem konferencji będzie debata społeczna.

Pierwszego dnia konferencja odbędzie się na platformie MS Teams, drugiego – za pośrednictwem Youtube. Wydarzenia obu dni będą też transmitowane za pośrednictwem mediów społecznościowych (np. na TYM profilu). Program, szczegóły wydarzenia i formularz zgłoszeniowy udziału w konferencji dostępne są na TEJ stronie.

Organizatorami są Niezależne Zrzeszenie Studentów, Koło Badań Psychologicznych “Experior” Uniwersytetu Gdańskiego oraz Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Organizatorzy podkreślają, że w ostatnich latach obserwujemy kolejne odsłony tzw. kryzysu psychiatrii dziecięcej i ogólnego kryzysu psychiatrii w Polsce. Od dekad w Polsce rośnie psychopatologia wśród najmłodszych pokoleń. Obecnie, biorąc pod uwagę dostępne dane, wydaje się, że Polska jest na niepokojącej trajektorii, jeśli chodzi o zdrowie psychiczne ogólnej populacji.

Celem konferencji ma być zwrócenie uwagi na pogarszający się stan zdrowia psychicznego Polaków, zwłaszcza młodych pokoleń, ze szczególnym uwzględnieniem grupy studentów i doktorantów, a także popularyzowanie tematyki dobrostanu psychicznego oraz równego i powszechnego dostępu do pomocy psychologicznej.

W trakcie konferencji swoje opinie przedstawią eksperci zajmujący się tematyką zdrowia psychicznego w Polsce. Planowana jest dyskusja dotycząca przyczyn obecnego stanu i możliwych działań, mogących przeciwdziałać pogarszającemu się stanowi zdrowia psychicznego młodych pokoleń. Poruszona zostanie rola systemu edukacji w pogłębianiu się tych problemów, co może pomóc nawiązać dialog między ekspertami z obszaru edukacji oraz zdrowia psychicznego.

Inicjatywa konferencji wyszła od studentów i organizacji studenckich. W tym kontekście – jak podkreślają organizatorzy – celem wydarzenia jest m.in. poznanie opinii ekspertów na temat tego, jaką rolę mogą pełnić studenci i liczne organizacje studenckie w promowaniu zdrowia psychicznego w Polsce, zwłaszcza wśród najmłodszych, a także podjąć dyskusję na ten temat.

Nauka w Polsce – PAP

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close