Onkologia

Pink Lips – Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

W imieniu Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland oddział Kraków chcielibyśmy Państwa zaprosić do udziału w wydarzenia Pink Lips edycja Krakowska, które odbędzie się w dniach 17-23.01.2022 roku z okazji Europejskiego tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Pink Lips Project to jeden z czołowych projektów organizowanych co roku przez IFMSA-Poland-oddział Kraków. Z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy studenci i studentki medycyny przygotowują kampanię, celem której jest szerzenie wiedzy nt. czynników wpływających na rosnącą liczbę zachorowań na raka szyjki macicy oraz możliwości wczesnego wykrycia choroby i szczepień ochronnych.

W tym roku nawiązaliśmy współpracę z Drogerią Pigment, dzięki czemu mamy szansę zaprosić Państwa do spotkania i rozmowy przy stoisku informacyjnym w dniu 17.01.2022 roku od godziny 13:00 na ul. Karmelickiej 47. Każda klientka będzie miała szansę uzyskać informację na temat profilaktyki, a także zadać nurtujące ją pytania na temat raka szyki macicy i szczepień przeciwko HPV. Dodatkowo oprócz stoiska pozostawimy materiały informacyjne, także w innych salonach Pigmentu, które będą rozdawane przez cały tydzień.

W dniu 20.01 o 18:30 zapraszamy Państwa do udziału online w webinarze, którego gościem będzie Pani Agnieszka Szuścik, która jest edukatorką ginekologiczną oraz autorką bloga „Życie po raku”, gdyż sama przeszła tą chorobę, dzięki czemu będzie można poznać temat z całkowicie innej perspektywy.

Tak jak w zeszłym roku pozostanie oświetlone na różowo kilka punktów w Krakowie. Na rozpoczęcie tygodnia 17.01 oraz zakończenie 23.01 podświetlona zostanie min. Kładka Bernatka, TAURON Arena oraz Wieża telewizyjna Emitel. Idealne miejsca aby zrobić zdjęcie i zachęcić więcej kobiet do udziału w akcji.

Przez cały tydzień publikowane będą informacje edukacyjne na naszych social mediach oraz odbędzie się konkurs Pink Lips Challenge. Zapraszamy do odwiedzenia strony IFMSA-Poland Oddziału Kraków na Facebooku:
https://www.facebook.com/ifmsapolandkrakow oraz Instagramie: @ifmsa_poland_krakow

Kochane kobiety pamiętajmy, że profilaktyka nie wymaga od nas wiele, ale dzięki niej możemy cieszyć się życiem dłużej wśród naszych bliskich.

Zapraszamy serdecznie.

Tagi

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close