Zdrowie

Posłuchaj naukowca! MEiN przygotowało serię filmów o szczepieniach z udziałem naukowców

Czy szczepionki są bezpieczne? Czy szczepienia mogą pomóc uniknąć następstw choroby? – na te i inne pytania o szczepieniach przeciw COVID-19 odpowiadają badacze w ramach serii czterech filmów przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Produkcje przygotowano w ramach wsparcia akcji informacyjnej #SzczepimySię – wyjaśniono w komunikacie zamieszczonym we wtorek na stronie resortu edukacji i nauki.

Filmy będą publikowane w każdy wtorek do 2 lutego. W pierwszym odcinku wystąpił prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr n. med. Michał Sutkowski. Ekspert odpowiada w filmie m.in. na pytania, czy zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 przechodzi się w różny sposób. Czy tylko ci, którzy przechodzą chorobę najciężej, mają powikłania? Które z nich są najczęstsze? Czy szczepienia pomogą uniknąć problematycznych następstw choroby?

W kolejnych odcinkach wystąpią inni eksperci, lekarze, wirusolodzy i epidemiolodzy.

To nowa odsłona akcji “Posłuchaj naukowca”, którą zapoczątkowało w marcu ub. r. MNiSW. W poprzednich filmach skupiano się na innych zagadnieniach pandemii COVID-19.

Autor: Szymon Zdziebłowski Nauka w Polsce PAP

Tagi

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close