AktualnościPolska

Premier: dzięki szczepionkom jesteśmy lepiej przygotowani na kolejną falę epidemii Covid-19

Trzeba zmierzyć się z kolejną falą epidemii Covid-19, na szczęście dzięki szczepionkom, jesteśmy na nią lepiej przygotowani – stwierdził premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że w gotowości utrzymywana jest infrastruktura medyczna, a procedury są udoskonalane, by kolejna fala jak najmniej dotknęła gospodarkę.

“Przed nami druga jesień, podczas której musimy zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest kolejna fala koronawirusa. Na szczęście, dzięki szczepionkom, jesteśmy na nią lepiej przygotowani. Utrzymujemy w stanie gotowości infrastrukturę medyczną, zabezpieczyliśmy niezbędną ilość szczepionek, uzupełniliśmy zapasy środków dezynfekcji i higieny w szkołach oraz magazynach Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych” – napisał Morawiecki na Facebooku.

Premier podkreślił też, że “we współpracy z wojewodami jesteśmy gotowi na ponowne otwarcie szpitali tymczasowych” oraz “stale udoskonalamy nasze procedury tak, by kolejna fala zachorowań w jak najmniejszym stopniu dotknęła gospodarkę”

“Wszystkie te kwestie omawiamy na dzisiejszym posiedzeniu Rady Medycznej. Jesteśmy na posterunku – dla bezpieczeństwa Polaków” – napisał premier.

Resort zdrowia podał w czwartek, że badania potwierdziły 722 nowe zakażenia koronawirusem, zmarło 10 osób z COVID-19. Tydzień temu, 9 września, resort informował o 510 zakażeniach, a dwa tygodnie temu, 2 września – o 390.(PAP)

autor: Mikołaj Małecki

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close