Koronawirus a przedsiębiorcy - wsparcie dla firm

Premier: w ciągu kilku godzin, dni zaprezentujemy wsparcie dla branż dotkniętych obostrzeniami

W bardzo krótkim czasie, liczonym w godzinach i dniach zaprezentujemy program wsparcia dla branż dotkniętych obostrzeniami – poinformował w piątek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

“W bardzo krótkim czasie, liczonym w godzinach i dniach, zaprezentujemy program wsparcia dla tych branż” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Szef rządu dodał, że dzięki Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej, które zostały wdrożone wiosną, na kontach wielu firm są jeszcze pieniądze.

Premier poinformował też, że rząd przygotowuje dodatkową pomoc dla około 31 form prowadzenia działalności.

“Zakładając, że branża gastronomiczna dotknięta jest bardziej od innych, podobnie jak branża fitness (…), to będziemy dla około 31 PKD, czyli rodzajów prowadzenia działalności gospodarczej, proponowali nowe instrumenty wsparcia” – powiedział premier.

Szef rządu dodał, że wśród propozycji mogą znaleźć się takie instrumenty jak postojowe czy zwolnienie z płacenia składek do ZUS.

“Będziemy jednocześnie proponować długoterminowe środki finansowe, fundusze, na restrukturyzację w firmach, na wsparcie w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. (…) Nie zostawimy tych branż samych, chociaż sytuacja na całym świecie i w Polsce jest recesyjna” – stwierdził Morawiecki.

W piątek premier poinformował o nowych obostrzeniach, które wejdą w życie od soboty. Cała Polska znajdzie się w strefie czerwonej. Lokale gastronomiczne nie będą mogły prowadzić działalności tak, jak dotychczas; będą mogły wydawać jedynie dania na wynos przez okres dwóch tygodni z możliwością przedłużenia. Zamknięte zostaną sanatoria. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close