Koronawirus na ŚwiecieŚwiat

Rząd Kanady: mamy wystarczająco szczepionek, by każdy obywatel przyjął czwartą dawkę

Mamy wystarczająco dużo szczepionek przeciw Covid-19, by każdy Kanadyjczyk mógł przyjąć dawkę przypominającą, a także kolejną, czwartą dawkę – poinformowała w poniedziałek kancelaria premiera Kanady Justina Trudeau.

W komunikacie podano również, że rząd planuje w styczniu dostarczyć 140 mln szybkich testów na obecność koronawirusa do wszystkich prowincji i terytoriów kraju.

Jak informowała agencja Reutera, w bieżącym miesiącu odnotowano w Kanadzie największą liczbę hospitalizacji w ciągu jednej doby. W piątek władze podały, że liczba nowych infekcji Covid-19 wzrosła o 65 proc. w porównaniu do poprzedniego tygodnia, co – jak podkreśla Reuters – stanowi wyzwanie dla wydolności tamtejszej służby zdrowia.

Z oficjalnych danych wynika, że do 18 grudnia 2021 roku prawie 88 proc. Kanadyjczyków powyżej 12. roku życia otrzymało dwie dawki preparatu przeciw Covid-19, natomiast wśród dzieci w wieku 5-12 lat jedynie 1,3 proc. (PAP)

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close