Koronawirus w Polsce

Świętokrzyskie: rośnie liczba szkół pracujących zdalnie i hybrydowo

W woj. świętokrzyskim rośnie liczba szkół pracujących hybrydowo i zdalnie. W czwartek na taki tryb przeszło 80 placówek, o 20 więcej niż w środę – powiedział PAP świętokrzyski kurator oświaty.

Świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik poinformował, że w związku z COVID-19 w regionie 75 szkół pracuje hybrydowa, a pięć całkowicie zdalnie.

“We wtorek w systemie mieszanym pracowało dwadzieścia kilka szkół. W środę było ich 60, a w czwartek pracuje tak już 80 placówek” – powiedział PAP świętokrzyski kurator oświaty.

“80 szkół w skali wszystkich placówek to nie jest dużo, bo stanowi to niecałe 3 proc, jednak niepokojące jest to, że szkół, które pracują inaczej niż stacjonarnie, szybko przybywa” – zaznaczył Mądzik.

W regionie rośnie także liczba zakażonych koronawirusem. Minionej doby w woj. świętokrzyskim potwierdzono 277 nowych przypadków zakażenia. Zmarło 13 osób. Wykonano 1824 testy.

Z danych Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w regionie do leczenia osób z COVID-19 przygotowano ponad 520 miejsc. Hospitalizowanych jest 267 pacjentów, z czego 26 jest podłączonych do respiratorów. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close