Koronawirus na ŚwiecieŚwiat

Szwajcaria: podejrzenie pierwszego zakażenia wariantem Omikron

O podejrzeniu pierwszego przypadku infekcji nowym wariantem koronawirusa noszącym nazwę Omikron poinformowały w niedzielę wieczorem władze Szwajcarii. Wcześniej rząd m.in. zaostrzył zasady wjazdu dla podróżnych z 19 krajów.

Infekcję wykryto u podróżnego, który przed około tygodniem przybył do Szwajcarii z RPA – przekazał na Twitterze Federalny Urząd Zdrowia Publicznego, dodając, że wyniki pełnych badań będą znane w najbliższych dniach.

W związku z pojawieniem się wariantu Omikron szwajcarskie władze w sobotę wprowadziły wobec podróżnych z 19 państw świata, w tym RPA, Australii, Wielkiej Brytanii, Danii, Czech i Izraela, wymóg przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19 przed wejściem na pokład samolotu udającego się do Szwajcarii i odbycia 10-dniowej kwarantanny po przylocie. Dzień wcześniej zakazano bezpośrednich przylotów z RPA i innych krajów południa Afryki.

W niedzielnym referendum obywatele Szwajcarii poparli większością 62,01 proc. głosów rządowy plan walki z pandemią Covid-19, zakładający m.in. pomoc finansową dla osób dotkniętych kryzysem wywołanym przez falę zakażeń oraz funkcjonowanie certyfikatów covidowych.(PAP)

Tagi

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close