Koronawirus na Świecie

USA: Kolejne 4089 zgonów z powodu Covid-19 w ciągu doby

W Stanach Zjednoczonych trwa najbardziej tragiczny okres epidemii. W środę – jak wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore – z powodu Covid-19 zmarło 4089 Amerykanów.

To już druga w USA doba z ponad 4 tysiącami ofiar śmiertelnych koronawirusa. Łącznie od początku epidemii zmarły w Stanach Zjednoczonych 384 604 osoby zakażone SARS-CoV-2, najwięcej na świecie.

Wszystko wskazuje, że styczeń będzie w USA najbardziej tragicznym miesiącem od początku epidemii.

Sytuacja przedstawia się szczególnie niepokojąco w Kaliforni, gdzie w ciągu ostatnich siedmiu dni zmarło ponad 3,6 tys. chorych. Oprócz tego stanu najwyższe wskaźniki zgonów odnotowywane są w Arizonie i Oklahomie.

W USA pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 przyjęło ponad 10 mln osób, czyli ok. 3 proc. populacji – poinformowało w środę Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). W całym kraju dostarczono blisko 30 mln dawek szczepionek.

Kampania szczepień w USA jest znacznie opóźniona, pierwotnie według rządowych planów przed końcem 2020 r. zaszczepionych miało być 20 mln osób. (PAP)

Tagi

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close