Koronawirus na ŚwiecieŚwiat

USA: Trzy pantery śnieżne padły w związku z komplikacjami po Covid-19

Trzy pantery śnieżne padły w zoo w Nebrasce w związku z komplikacjami po przebyciu Covid-19 – poinformowało w piątek Lincoln Children’s Zoo w poście na Facebooku.

Ogród zoologiczny wydał oświadczenie, w którym opisano śmierć trzech panter śnieżnych o imionach Ranney, Everest i Makalu jako „łamiące serce wydarzenie”. Te rzadkie zwierzęta były kochane zarówno przez pracowników zoo, jak i odwiedzających.

Pantery i dwa tygrysy sumatrzańskie były leczone na Covid-19 przez cały ostatni miesiąc. Jak przekazało zoo, tygrysy, Axl i Kumar, są teraz w dobrej kondycji.

Zoo w Nebrasce pozostaje otwarte dla publiczności. Dalej zachowuje środki ostrożności, aby uchronić przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa zarówno wśród ludzi, jak i wśród zwierząt. W tym celu przestrzega zaleceń Amerykańskiego Towarzystwa Zoologicznego.

W Stanach Zjednoczonych wiele ogrodów zoologicznych, takich jak zoo w Saint Louis czy w Denver, toczyło już walkę z zachorowaniami na Covid-19 wśród swoich zwierząt. (PAP)

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close