Koronawirus na Świecie

W Hiszpanii i Portugalii druga doba rekordowych zakażeń

W Hiszpanii i Portugalii drugą dobę z kolei zanotowano rekordową liczbę zakażeń koronawirusem. W Hiszpanii od środy do czwartku zarejestrowano prawie 21 tys. nowych infekcji, a w Portugalii – ponad 3 tys.

Jak poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia Hiszpanii, podczas ostatnich 24 godzin zanotowano w tym kraju 20 986 nowych przypadków SARS-CoV-2. Dobę wcześniej zanotowano 16 973 zakażeń.

Główny epidemiolog Hiszpanii Fernando Simon wyjaśnił, że do czwartkowego wieczora służby medyczne wykryły łącznie 1,02 mln przypadków.

Simon wskazał, że podczas ostatniej doby w Hiszpanii zanotowano też 155 nowych ofiar śmiertelnych koronawirusa, a łączna liczba zmarłych wynosi 34 521.

W czwartek rekordową dzienną liczbę zakażeń SARS-CoV-2 zanotowano też w Portugalii, gdzie podczas minionych 24 godzin potwierdzono 3270 nowych infekcji. Dobę wcześniej było ich 2535.

Do czwartkowego wieczora potwierdzono w sumie w całym kraju 109 541 przypadków.

Z komunikatu portugalskiego resortu zdrowia wynika, że w czwartek w szpitalach na terenie całego kraju przebywała rekordowa liczba pacjentów z Covid-19 – 1365, w tym 200 na oddziałach intensywnej terapii.

Jak sprecyzowały portugalskie służby medyczne, podczas ostatniej doby liczba zmarłych po zakażeniu koronawirusem wzrosła o 16 do 2245.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

Tagi

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close