Koronawirus na Świecie

W Tokio po raz pierwszy ponad 300 nowych zakażeń koronawirusem

Po raz pierwszy od początku pandemii koronawirusa w Tokio odnotowano w czwartek ponad 300 nowych zakażeń wykrytych w ciągu jednej doby – poinformowała japońska agencja prasowa Kyodo, powołując się na niewymienionego z nazwiska urzędnika miejskiego.

Informację o najwyższej dotąd dobowej liczbie infekcji w Tokio przekazała również publiczna stacja NHK, nie podając źródła.

Od ponad dwóch tygodni liczba zakażeń wykrywanych codziennie w stolicy Japonii nie spada poniżej 100. Gubernator Tokio Yuriko Koike wezwała mieszkańców, aby w miarę możliwości pozostawali w domach w czasie rozpoczynającego się w czwartek czterodniowego wydłużonego weekendu.

W środę służby medyczne Japonii zgłosiły 795 nowych zakażeń koronawirusem wykrytych w całym kraju. Był to najwyższy dobowy przyrost infekcji w tym kraju od początku pandemii.

W Japonii udało się uniknąć lawinowego wzrostu zakażeń, jaki obserwowano w niektórych innych państwach rozwiniętych. Liczby wykrywanych infekcji w Tokio i niektórych innych miastach zaczęły jednak rosnąć po zniesieniu pod koniec maja stanu wyjątkowego.

Łącznie w Japonii wykryto już ponad 28 tys. zakażeń, w tym ponad 10 tys. – w Tokio. Od początku pandemii ponad 1000 zakażonych koronawirusem pacjentów zmarło. (PAP)

autor: Andrzej Borowiak

Tagi

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close