Koronawirus w PolscePolska

Warmińsko-mazurskie: wykryto zakażenia COVID-19 w szpitalach, od poniedziałku rusza izolatorium

W kilku szpitalach woj. warmińsko-mazurskiego zanotowano w ostatnich dniach zakażenia pacjentów i personelu medycznego koronawirusem – podał PAP wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko. Od poniedziałku w Ostródzie ruszy izolatorium dla 30 osób.

Zakażenia koronawirusem wykryto w ostatnich dniach na oddziałach w szpitalach w Braniewie, Fromborku i w Biskupcu. W trakcie są badania, które mają potwierdzić lub wykluczyć zakażenia w kolejnych szpitalach.

“Zakażenia odnotowujemy zarówno wśród pacjentów danych oddziałów, jak i personelu medycznego. Zdarza się, że pozytywne wyniki mają osoby zaszczepione, przy czym niektóre z nich praktycznie nie odczuwają żadnych objawów i mogą dalej pracować” – podał PAP Dzisko.

Dodał, że zakażeni koronawirusem pacjenci, których stan zdrowia na to pozwala są odsyłani do domów, a ci, którzy ciężej przechodzą zakażenie trafiają na oddziały covidowe w szpitalach w Nidzicy i w Szczytnie.

Od poniedziałku w Ostródzie rozpocznie działalność izolatorium. Mogą do niego trafiać osoby, które nie muszą być hospitalizowane, ale nie mają warunków, aby w izolacji przebyć chorobę. Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował PAP, że izolatorium będzie mieściło się w hotelu Promenada i będzie w nim mogło przebywać 30 osób.

Z powodu koronawirusa nauka hybrydowa prowadzona jest w ponad 30 szkołach w regionie.

Od środy w regionie działają wspólne patrole pracowników sanepidu i policji. Rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji Tomasz Markowski poinformował PAP, że od poniedziałku policja zanotowała 2,8 tys. osób bez maseczek.

“Wystawiono 67 mandatów i skierowano 14 wniosków o ukaranie do sądów” – podał Markowski. Podkreślił, że w ostatnich dniach sąd w Elblągu ukarał grzywną 2 tys. zł osobę, która na kwarantannie wyszła z domu.

Janusz Dzisko poinformował PAP, że w regionie za 99 proc. zakażeń COVID-19 odpowiada wariant delta. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close