Zdrowie

Włochy: kobiety częściej chorują na Covid-19, ale rzadziej umierają

Kobiety rzadziej niż mężczyźni umierają na Covid-19, ale częściej zapadają na tę chorobę – taką rosnącą tendencję we Włoszech odnotował krajowy Instytut Zdrowia. Według najnowszych statystyk 54 proc. chorych to kobiety. Wskaźnik ten stale rośnie od marca.

Przed trzema miesiącami, czyli na początku epidemii kobiety stanowiły 39 proc. chorych w wyniku zakażenia koronawirusem. Wskaźnik ten stale rośnie.

Instytut Zdrowia odnotował na podstawie badań statystycznych, że kobiety stanowią 41 proc. wszystkich zmarłych na Covid-19. W ich przypadku średnia wieku w chwili zgonu jest wyższa niż mężczyzn; wynosi 85 lat wobec 79.

Ponadto w raporcie zaznaczono, że ciąża prowadzi do zmian w układzie odpornościowym, które mogą zwiększyć ryzyko zakażenia dróg oddechowych, również wirusem SARS-CoV-2. Jak zauważyli eksperci, u ciężarnych kobiet zwiększa się ryzyko ciężkich objawów.

Zarazem, jak wynika z badań Instytutu, żadne dziecko, urodzone we Włoszech przez zakażoną matkę, nie miało koronawirusa.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close