Zdrowie

Włochy: milion osób zaszczepionych w tydzień – rekord z Neapolu z 1973 roku

Milion osób zostało zaszczepionych w Neapolu w ciągu tygodnia przeciwko cholerze w 1973 roku – przypomniał o tym włoski wirusolog i immunolog Roberto Burioni w związku z dyskusją na temat obecnego tempa szczepień przeciwko koronawirusowi.

Do tej pory we Włoszech zaszczepionych zostało od 27 grudnia 170 tysięcy osób – podało ministerstwo zdrowia.

Profesor Burioni nawiązał na Twitterze do epidemii cholery we Włoszech prawie pół wieku temu, której epicentrum był Neapol. Naukowiec napisał: “W samym tylko Neapolu zaszczepiono milion pacjentów. Milion w tydzień w 1973 roku tylko w jednym mieście. Nie mówcie, że nie można tego zrobić, bo to jest kłamstwo”.

“Żadnych opóźnień” – zaapelował profesor mikrobiologii i wirusologii na uniwersytecie Vita-Salute San Raffaele w Mediolanie. Jest on jednym z najczęściej wypowiadających się w mediach ekspertów na temat pandemii.

Przypomina się, że burmistrzem Neapolu był w tamtych czasach lekarz z wielkim doświadczeniem, pulmonolog Gerardo De Michele. Podczas swej kadencji w latach 1970-1974 otworzył w mieście szpital zakaźny. (PAP)

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close