AktualnościKoronawirusKoronawirus - odwoływane imprezyKoronawirus - przedszkola, szkoły, uczelnieKoronawirus w Polsce

Wrocław – Uczelnie zalecają studentom i pracownikom odwołanie wyjazdów do regionów zagrożonych koronawirusem

Wrocławskie uczelnie rekomendują studentom i pracownikom odwołanie wyjazdów do regionów, w których odnotowano przypadki zachorowań wywołanych przez koronawirusa. Władze uczelni apelują też, aby osoby powracające z takich regionów ograniczyły aktywności społeczne.

Jak przekazał w czwartek PAP pełnomocnik rektora Uniwersytetu Wrocławskiego ds. kontaktów z mediami dr Ryszard Balicki, uczelnia rekomenduje swoim pracownikom i studentom ograniczenie wyjazdów do regionów zagrożonych koronawirusem. „Natomiast osoby, które przyjeżdżają z takich regionów, jeżeli mają objawy, powinny zgłosić się do szpitala zakaźnego, a jeżeli nie, powinny się obserwować przez dwa tygodnie i ewentualnie wtedy reagować” – powiedział.

„Nie mamy informacji, żeby akurat w tym semestrze zaczynały się wymiany studenckie w północnych Włoszech, czy żeby przebywała tam obecnie grupa naszych studentów, która potrzebowałaby pomocy” – dodał Balicki.

Również władze Politechniki Wrocławskiej rekomendują swoim pracownikom i studentom odwołanie wszystkich planowanych służbowych wyjazdów zagranicznych. „Władze naszej uczelni na bieżąco monitorują sytuację studentów i pracowników znajdujących się w rejonach, w których odnotowano przypadki zachorowań oraz doniesienia o rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Uczelnia podjęła także decyzję o wyposażeniu wszystkich sanitariatów w dozowniki z płynem do dezynfekcji” – przekazał PAP Michał Ciepielski z biura prasowego wrocławskiej uczelni.

Uniwersytet Medyczny także monitoruje sytuację i jest w stałym kontakcie ze swoimi studentami przebywającymi na wymianach m.in. w północnych Włoszech. „Zajęcia są tam odwołane do 4 marca. Jeżeli studenci będą widzieli potrzebę powrotu do Polski, to podejmiemy odpowiednie działania” – podkreśliła rzeczniczka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu Monika Maziak,

Władze uczelni zalecają też wszystkim osobom, które w ostatnich dniach wróciły z terenów, gdzie odnotowano przypadki zachorowań o ograniczenie aktywności społecznej przez najbliższe 14 dni i stałe monitorowanie stanu zdrowia.

„Mieliśmy dosyć dużą grupę studentów, która pojechała na zorganizowany wyjazd na narty około 100 kilometrów od Bergamo, gdzie mogli być narażeni na kontakt z wirusem. Studenci dostali zalecenia, żeby nie pojawiali się na zajęciach i odbyli domową dwutygodniową kwarantannę. Zostanie to potraktowane jako nieobecność usprawiedliwiona” – powiedziała rzeczniczka.

„Rozesłaliśmy też do studentów i pracowników zalecenia GIS, bo one stanowią dla nas wytyczne. Każdy dostał informacje odnośnie tego, jak powinien się zachowywać i jakie środki ostrożności podjąć, żeby nie generować jakiegokolwiek zagrożenia” – dodała. (PAP)

autorzy: Agata Tomczyńska, Piotr Doczekalski

Tagi

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close