Dieta

Z muzyką od poczęcia – warsztaty dla kobiet w ciąży w Operze Krakowskiej

Przyszła mamo! Weź głęboki oddech, zrelaksuj się i zaśpiewaj swojemu „brzuszkowi” coś ładnego. A może wspólnie posłuchacie Mozarta i pomarzycie o tym, jak to będzie za kilka miesięcy?
Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu warsztatów muzykoterapeutycznych „Z muzyką od poczęcia”. Zajęcia dedykowane są kobietom w ciąży i ich dzieciom. Jeden cykl obejmuje 5 spotkań, odbywających się raz w miesiącu, a każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce. Zajęcia składają się z trzech części. Część pierwsza obejmuje ćwiczenia rozluźniające i relaksacyjne na piłkach oraz ćwiczenia oddechowe torem piersiowym oraz torem brzusznym, odbywające się do muzyki operowej / klasycznej. Część pierwsza zakończona jest każdorazowo relaksacją neuromięśniową. W części drugiej omawiany jest w formie pogadanki i rozmowy z uczestniczkami zajęć temat danego spotkania, natomiast część trzecia polega na stosowaniu technik muzykoterapeutycznych oraz nauce piosenek do brzuszka i kołysanek.
– Głównym celem zajęć będzie kształtowanie świadomości muzycznej wśród mam, podniesienie ich umiejętności muzycznych, a także wzmocnienie więzi pomiędzy mamą i dzieckiem – mówi Karolina Gwardzik, muzykoterapeutka, prowadząca zajęcia – Uczestniczki poznają m.in. techniki muzykoterapii relaksacyjnej, techniki wyobrażeniowe i skojarzeniowe, a także ćwiczenia rozluźniające oraz oddechowe torem brzusznym. Podczas każdego spotkania przyszłe mamy poznają również zasady biernego i aktywnego słuchania muzyki, dowiedzą się jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne, jak śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci – dodaje.
Spotkania mają pomagać mamom odpowiednio przygotować się na przyjście na świat dziecka, a także rozwijać zarówno w nich, jak i w dzieciach wrażliwość muzyczną.
– (…) Kiedy spodziewałam się Córeczki Moniczki byłam na całym cyklu prowadzonych przez Panią [przyp. red. Karolinę Gwardzik] spotkań w Operze, byłam Pani bardzo wdzięczna za każde z nich. Dla mnie i dla Moni to były chwile cudownego relaksu, wzruszeń, nawiązywania kontaktu… Dziękuję z całego serca. Moniczka urodziła się 8 lutego. Na sali porodowej uspokoiła się, kiedy jej zaśpiewałam ćwiczoną w Operze i znaną Jej kołysankę – czytamy w mailu, który Pani Dorota, mama Moniczki, napisała do prowadzącej warsztaty Karoliny Gwardzik.
Najbliższe terminy spotkań:

  • 21.02.2019, godz. 17.00 (czwartek)
  •   9.03.2019, godz. 11.00 (sobota)
  •   4.04.2019, godz. 17.00 (czwartek)
  •   9.05.2019, godz. 17.00 (czwartek)
  •   1.06.2019, godz. 11.00 (sobota)

Zajęcia prowadzone są w grupie do 22 osób, w czasie ok. 1,5-2 godzin, a odbywają się na Antresoli Opery Krakowskiej. Po warsztatach zapraszamy na filiżankę herbaty i indywidualne rozmowy z prowadzącą. Uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą wygodnego ubrania i obuwia.
Bilety w cenie 18 zł do nabycia w Kasie Opery oraz on-line.
Źródło: Opera Krakowska

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close