PolskaZdrowie

Zdrowie pod kontrolą – przyjdź na bezpłatne badania!

Studenci z oddziału Kraków Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, mają przyjemność zaprosić na kolejną edycję ogólnopolskiej akcji profilaktycznej “Zdrowie pod Kontrolą”, która odbędzie się 13 listopada 2021r. w Centrum Handlowym Serenada w godzinach 10.00-17.00 .

“Zdrowie pod Kontrolą” jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym dwa razy do roku, którego ostatnie trzy edycje ze względu na pandemię odbyły się on-line. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa z zakresu zdrowia oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Podczas jesiennej edycji studenci medycyny powracają do stacjonarnej wersji wydarzenia i będą wykonywali pomiary ciśnienia tętniczego, przygodnego stężenia glukozy we krwi czy zawartości wody i tkanki tłuszczowej w organizmie aż w 17 największych miastach Polski.

Nie zabraknie porad dotyczących prawidłowego odżywiania, wykonywania samobadania piersi i jąder, a także udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo będzie możliwa rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS.

Pamiętamy również o naszych najmłodszych – dzięki “Szpitalowi Pluszowego Misia” dzieci będą miały okazję wcielić się w lekarzy i zadbać o zdrowie swoich ukochanych pluszaków.

Wydarzenie zostanie poprzedzone Tygodniem Zdrowia Pod Kontrolą w dniach 8.11- 12.11.2021, podczas którego odbędą się akcje edukacyjne, webinary i konkursy promujące tematy poruszane podczas samego wydarzenia.

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/286160633394977/

Serdecznie zapraszamy!

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Kraków

Informacje o organizatorze:

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest działającą od 1956 roku największą organizacją, zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy z wyższych uczelni medycznych z całej Polski. Stanowimy część międzynarodowej federacji stowarzyszeń studentów medycyny IFMSA, która zrzesza ponad 1 000 000 młodych osób na całym świecie.

Naszym głównym celem jest zwiększanie świadomości prozdrowotnej społeczeństwa, uświadamianie jakie największe zagrożenia dotyczące zdrowia występują, a także jak im przeciwdziałać. Kolejnymi filarami naszej działalności jest edukacja studentów kierunków medycznych oraz działanie na rzecz wolności i praw człowieka.

Patronaty merytoryczne:

Konsultant Krajowy w dziedzinie diabetologii – prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek Konsultant Krajowy w dziedzinie onkologii – prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski

Polski oddział akcji May Measurement Month 2021

Patronat medialny:

  • Zwrotnikraka.pl
  • Poradnikzdrowie.pl
  • OddechZycia.pl
  • KrakowskiPortal.pl
  • KobietawKrakowie.pl
  • TygodnikMedyczny.pl
  • OKrakow.pl

Partnerzy: HTL Strefa

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close