Koronawirus w PolscePolska

Bernacki: nie planujemy decyzji dot. przymusu prowadzenia zajęć na uczelniach w trybie zdalnym

Nie planujemy jakichkolwiek decyzji dotyczących wprowadzenia przymusu prowadzenia zajęć na uczelniach w trybie zdalnym – powiedział w poniedziałek na antenie PR24 wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki.

Jak zaznaczył Bernacki to, czy zajęcia na uczelni odbywają się w trybie zdalnym, stacjonarnym czy hybrydowym, jest autonomiczną decyzją uczelni.

“Jestem w bliskim kontakcie z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polski, z Radą Główną Szkolnictwa Wyższego i decyzje, które zapadają, są konsultowane z MEiN” – podkreślił.

Wyjaśnił, że przyjęte zostało rozwiązanie, że wykłady, w których uczestniczy więcej niż 50 osób, organizowane są najczęściej w trybie zdalnym lub hybrydowym, natomiast seminaria i konwersatoria prowadzone są w trybie stacjonarnym.

“Jeśli chodzi o szkoły wyższe, to poziom wyszczepienia jest największy, porównywalny z medykami, a więc prawie na poziomie 90 proc. W związku z tym akurat w tej przestrzeni, przestrzeni akademickiej, to ryzyko zakażenia owszem, istnieje, ale jednocześnie osoby uczestniczące w tych spotkaniach, konwersatoriach czy wykładach w tych mniejszych grupach, ci ludzie są po prostu bezpieczni. Zatem nie planujemy jakichkolwiek decyzji dotyczących wprowadzenia jakiegokolwiek rygoru, przymusu prowadzenia zajęć w trybie zdalnym” – ocenił.(PAP)

Autor: Iwona Żurek

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close