Koronawirus na ŚwiecieŚwiat

RPA: spitale przygotowują się na zwiększoną liczbę przyjęć w związku z Omikronem

Prezydent RPA Cyril Ramaphosa przekazał, że kraj przygotowuje swoje szpitale na większą liczbę przyjęć, ponieważ wariant Omikron popycha RPA w czwartą falę Covid-19 – informuje w poniedziałek Agencja Reutera.

Liczba nowych zakażeń w RPA wzrosła z około 2300 w ubiegły poniedziałek do ponad 16 000 w piątek.

Prezydent skomentował także, że Omikron zdaje się dominować wśród nowo wykrytych infekcji w większości prowincji kraju i nawoływał do szczepień: “RPA ma teraz odpowiednią ilość szczepionek. Szczepionki są niezbędne do uzdrowienia gospodarki, ponieważ im więcej osób się zaszczepi, tym więcej obszarów działalności gospodarczej zostanie otwartych”.

Ramaphosa stwierdził, że kwestia zwiększenia środków ostrożności pozostaje otwarta.

Jak podał w poniedziałek południowoafrykański serwis informacyjny News24, poinformowanie o 17 718 przypadkach Covid-19 w dniu 22 listopada w RPA stworzyło wrażenie, że kraj doświadczył dramatycznego wzrostu liczby przypadków w czasie, gdy powiadomiono o odkryciu Omikrona.

Rządowe dane dotyczące koronawirusa wykazały, że RPA odnotowała znaczny wzrost przypadków koronawirusa – od 312 w dniu 21 listopada do 18 586 w dniu 22 listopada. W rzeczywistości 22 listopada pojawiło się 868 nowych zakażeń. 17 718 to liczba dawnych przypadków, niektórych nawet z kwietnia 2020 roku, jak wynika z danych przeanalizowanych przez News24.

Profesor Tom Moultrie z Uniwersytetu Kapsztadzkiego skomentował, że wrażenie wywołane doniesieniami o dużej liczbie przypadków w czasie gdy ogłoszono wykrycie nowego wariantu Covid-19 było „niezmiernie niefortunne”. Według profesora nie było to działanie mające na celu zakłamanie statystyk, ale zostały one jedynie opublikowanie w nieodpowiednim czasie. (PAP)

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close