Polska

Katarzyna Sójka nowym Ministrem Zdrowia

10 sierpnia 2023 roku stał się dniem zmian w polskim rządzie, kiedy to Prezydent RP, Andrzej Duda, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, powołał Katarzynę Sójkę na stanowisko Ministra Zdrowia.

Katarzyna Sójka nie jest osobą nieznaną w świecie polityki ani medycyny. Jak podkreślił Prezydent Duda, to osoba “pełna wigoru, pełna energii” oraz lekarz, który cieszy się uznaniem wśród pacjentów.

W kontekście aktualnych wyzwań w ochronie zdrowia, Prezydent zwrócił uwagę na zmiany, jakie przyniosła pandemia koronawirusa. Choć były to trudne czasy, system ochrony zdrowia został wzmocniony, co zostało ocenione jako wielka zasługa. Jednakże wciąż istnieje wiele obszarów wymagających uwagi i inwestycji. Prezydent podkreślił konieczność dbania o system tak, aby przyczyniał się do obniżenia śmiertelności w Polsce, by obywatele żyli dłużej i zdrowiej. Dodatkowo, ważne będzie skupienie się na ochronie zdrowia dzieci i młodzieży oraz odpowiedniej gospodarce lekowej.

Podczas uroczystości, oprócz Katarzyny Sójki i Prezydenta Andrzeja Dudy, obecni byli między innymi Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot, Szef BBN Jacek Siewiera, Minister Wojciech Kolarski oraz Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrami rządu i Wicemarszałkiem Sejmu Ryszardem Terleckim.

Prezydent RP podjął decyzję o odwołaniu Adama Niedzielskiego z funkcji Ministra Zdrowia, czyniąc miejsce dla nowego Ministra. Co dalej przyniesie ten wybór dla polskiego systemu zdrowia? Czas pokaże.

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close