Koronawirus - odwoływane imprezyKoronawirus - przedszkola, szkoły, uczelnie

Wrocław: Uniwersytet Medyczny odwołuje wydarzenia w związku z zagrożeniem koronawirusem

W związku z zagrożeniem koronawirusem władze Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zadecydowały o wstrzymaniu zaplanowanych wydarzeń, w tym konferencji oraz wyjazdów zagranicznych studentów i pracowników – poinformowała w poniedziałek uczelnia.

„Obserwując rozwój sytuacji epidemiologicznej na świecie, a także stosując się do zaleceń Wojewody Dolnośląskiego i Głównego Inspektora Sanitarnego, władze Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zadecydowały o wstrzymaniu zaplanowanych wydarzeń – w tym konferencji oraz wyjazdów zagranicznych studentów i pracowników od dnia 9 marca do odwołania” – poinformowała w poniedziałek PAP Katarzyna Szulik z biura prasowego wrocławskiej uczelni.

Nie odbędą się między innymi zaplanowana na 13 marca uroczystość promocji doktorskich oraz Dzień Otwarty uczelni.

Szulik przekazała też, że władze uczelni zwróciły się z prośbą do studentów zagranicznych, by w najbliższym czasie nie wyjeżdżali do domów. Duża grupa studentów pochodzi z Niemiec.

„Po raz kolejny zaapelowano także do studentów, którzy mają objawy grypopodobne, by nie przychodzili na zajęcia. Akademicka Poliklinika Stomatologiczna zwróciła się też z prośbą do przeziębionych pacjentów, by przełożyli zaplanowane wizyty” – powiedziała.

W ubiegły czwartek także władze Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego z powodu zagrożenia koronawirusem zdecydowały o odwołaniu do 22 marca wszystkich wydarzeń i imprez skupiających powyżej 200 uczestników.

Z kolei Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu odwołał organizowany co roku na przełomie kwietnia i maja wyścig autostopem z Wrocławia do różnych miast w Europie.

W niedzielę Główny Inspektor Sanitarny zarekomendował odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. (PAP)

autorka: Agata Tomczyńska | Nauka w Polsce PAP

Tagi

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close