Koronawirus - przedszkola, szkoły, uczelnie

Kalisz: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zawiesza zajęcia do 16 kwietnia

Do 16 kwietnia zostały odwołane wszystkie zajęcia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu – przekazał we wtorek PAP rektor uczelni prof. Andrzej Wojtyła.

Decyzja zapadła we wtorek podczas posiedzenia Kolegium Rektorskiego kaliskiej PWSZ, w której uczestniczyli dziekani poszczególnych wydziałów.

„W poniedziałek został powołany uczelniany komitet kryzysowy, który przygotował instrukcje dla pracowników i studentów – poinformował prof. Wojtyła. Zgodnie z zaleceniami dwie osoby zostały poddane kwarantannie i są pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu.

Jedna z pracownic i jedna studentka były poza granicami Polski. Po przyjeździe poinformowały o tym fakcie rektora PWSZ i zostały poddane kwarantannie.

Zgodnie z zaleceniami komitetu kryzysowego uczelni – jak powiedział prof. Wojtyła – zostały odwołane wszystkie imprezy, które były zaplanowane przez PWSZ. Chodzi o dzień otwarty uczelni, Juwenalia i imprezę studencką “Ekstremalia”.

„W Domu Studenta “Bulionik” wydzieliliśmy jedno piętro, które w sytuacji zagrożenia może służyć jako izolatka. Ponadto wstrzymane zostały wyjazdy służbowe pracowników, wyjazdy studentów oraz przyjmowanie zagranicznych delegacji. W każdym obiekcie zostały umieszczone pojemniki z płynami aseptycznymi. Mamy jednak świadomość, że w przypadku pojawienia się zagrożenia, te działania mogą nie być wystarczające, stąd decyzja o odwołaniu zajęć na uczelni do 16 kwietnia” – powiedział rektor uczelni.

Prof. Wojtyła dodał, że namawia wykładowców, żeby – jeśli to możliwe – przeszli w tryb e-learningowy i przynajmniej część zajęć prowadzili w trybie on line. “W ten sposób odpowiadamy na prośbę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które rekomenduje taką właśnie formę nauczania w tym trudnym dla wszystkich okresie” – przekazał PAP.

Rektor tłumaczy decyzję też tym, że kaliska uczelnia ma swoją specyfikę, ponieważ większość studentów dojeżdża na zajęcia.

“Na studia niestacjonarne i podyplomowe przyjeżdżają do nas mieszkańcy różnych regionów – od Szczecina, po Katowice. Większość korzysta ze środków masowej komunikacji, gdzie istnieje poważne ryzyko zarażenia się koronawirusem. Dlatego też po konsultacjach z ministrami: Przemysławem Bilińskim i Marianem Sygitem, który są pracownikami naszej uczelni, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu zajęć do 16 kwietnia” – dodał Andrzej Wojtyła.

PAP – Nauka w Polsce, Ewa Bąkowska

Tagi

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close