Koronawirus na ŚwiecieŚwiat

Japonia: wykryto zakażenie Omikronem u osoby, która była niedawno we Włoszech

Zakażenie wariantem koronawirusa Omikron potwierdzono w Japonii u 30-letniego mężczyzny, który był niedawno we Włoszech – poinformował w poniedziałek główny sekretarz japońskiego rządu Hirokazu Matsuno. To trzecia infekcja Omikronem wykryta w Japonii.

Matsuno ogłosił wykrycie nowego przypadku na konferencji prasowej w Tokio. Nie podał żadnych dodatkowych szczegółów, w tym informacji na temat narodowości zakażonego ani kraju, z którego przyleciał do Japonii – przekazała Agencja Reutera.

Według źródeł agencji Kyodo mężczyzna przyleciał na lotnisko Haneda w Tokio.

Sekretarz rządu poinformował również o podejrzeniu infekcji Omikronem u kilkuletniego chłopca, który przebywał niedawno w Namibii i przybył w ubiegłym tygodniu na lotnisko Narita w pobliżu Tokio. W jego przypadku analiza genetyczna wirusa wciąż trwa – podała stacja NHK.

Chłopiec został uznany za bliski kontakt namibijskiego dyplomaty, który jest pierwszą osobą z potwierdzoną infekcją Omikronem w Japonii. Drugi taki przypadek dotyczył około 20-letniego mężczyzny, który był niedawno w Peru.

Premier Japonii Fumio Kishida oświadczył w poniedziałek, że rząd „przygotuje się na najgorsze” w odniesieniu do wariantu Omikron. Sytuacja koronawirusowa w Japonii znacznie się poprawiła, ale pojawiły się „nowe zagrożenia, w tym potwierdzenie wariantu Omikron w wielu krajach” – powiedział.

W związku z nowym wariantem pod koniec listopada japońskie władze wstrzymały na okres około jednego miesiąca możliwość wjazdu do kraju dla większości cudzoziemców.(PAP)

Tagi

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close