Koronawirus na ŚwiecieŚwiat

Włochy: 94 procent osób na reanimacji w rzymskim szpitalu to niezaszczepieni

94 procent chorych na Covid-19 przebywających na reanimacji w rzymskim szpitalu zakaźnym Spallanzani to osoby w ogóle niezaszczepione lub tylko po jednej dawce preparatu – poinformowano w sobotnim biuletynie placówki.

Dane te, jak się zauważa, potwierdzają skuteczność szczepień także w przypadku dominującego obecnie we Włoszech wariantu koronawirusa – Delta.

Krajowy Instytut Służby Zdrowia odnotował zaś wzrost zakażeń koronawirusem w grupie wiekowej powyżej 40 lat, szczególnie w przedziale 50-59 lat, po raz pierwszy od maja.

W minionym tygodniu zwolniło się natomiast tempo wzrostu infekcji u osób w wieku od 10 do 29 lat. Średni wiek zakażonych wzrósł do 32 lat.

Ostatniej doby zanotowano we Włoszech 45 zgonów na Covid-19 i 7470 przypadków zakażeń wykrytych w 255 tys. testów – podało ministerstwo zdrowia. Bilans zmarłych od początku pandemii wzrósł w kraju do 128 728.

Do szpitali trafiło następnych ponad 50 osób, w tym 11 na intensywną terapię, gdzie łącznie przebywa 466 chorych na Covid-19. Obecnie zakażonych koronawirusem jest co najmniej 133 tys. osób. (PAP)

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close