Koronawirus na Świecie

Włochy: zmarły 352 osoby z Covid-19, jest ponad 30 tys. nowych zakażeń

352 osoby z Covid-19 zmarły ostatniej doby we Włoszech, potwierdzono 30 550 nowych przypadków koronawirusa – poinformowało w środę ministerstwo zdrowia. Liczba nowych zakażeń jest o 2 tysiące wyższa od bilansu dobowego z wtorku. Wykonano 211 tysięcy testów.

Liczba testów była wyższa o 30 tysięcy niż we wtorek. 14 procent badań ostatniej doby dało wynik pozytywny.

Na konferencji prasowej w ministerstwie zdrowia zwrócono uwagę, że można mówić o pewnej stabilizacji liczby zgonów i dalszych zakażeń SARS-CoV-2. Eksperci zastrzegli jednak, że nie wiadomo jeszcze, czy jest to rezultat wprowadzonych ostatnio obostrzeń.

Bilans zgonów od początku epidemii wzrósł do 39 764.

Koronawirusa wykryto dotychczas u 790 tysięcy mieszkańców Włoch, z których wyzdrowiało dotąd 307 tysięcy.

Obecnie zakażonych jest co najmniej 443 tys. osób.

Liczna hospitalizowanych pacjentów wzrosła w ciągu dnia o tysiąc do 22 tysięcy. Na oddziałach intensywnej terapii przybyło 67 najciężej chorych. Ich liczba zbliża się do 2300.

Najwięcej nowych przypadków nadal rejestruje się w Lombardii. W środę władze regionalne poinformowały o ponad 7700 następnych zakażonych.

W stołecznym regionie Lacjum potwierdzono ponad 2400 nowych przypadków.

Szef krajowego Instytutu Służby Zdrowia Silvio Brusaferro oświadczył, że we Włoszech doszło do eskalacji pandemii, a koronawirus krąży wszędzie.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Tagi

Tygodnik Medyczny

Zdrowie, system ochrony zdrowia, opieka farmaceutyczna, farmacja, polityka lekowa, żywienie, służba zdrowia - portal medyczny

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close