Aktualności

65 róż Igiego – książeczka edukacyjna dla najmłodszych pacjentów z mukowiscydozą

“65 róż Igiego” – Innowacyjna książeczka edukacyjna dla najmłodszych pacjentów z mukowiscydozą

Mukowiscydoza, wielonarządowe schorzenie genetyczne dotykające bardzo mocno układ oddechowy, stanowi wyzwanie nie tylko w sferze leczenia, ale również w edukacji pacjentów i ich rodzin. Dlatego w odpowiedzi na rosnące potrzeby informacyjne społeczności medycznej oraz pacjentów, nakładem Fundacji Oddech Życia powstała unikalna publikacja  “65 róż Igiego”, skierowana przede wszystkim do dzieci zmagających się z tą chorobą.

Tytuł książeczki nawiązuje do anglojęzycznego terminu “65-roses”, które fonetycznie w języku angielskim brzmi podobnie do “cystic fibrosis” – mukowiscydoza. Poprzez tę subtelność autorka podkreśla nie tylko złożoność choroby, ale również ważność edukacji w jej kontekście.

Publikacja autorstwa Klaudii Parat, matki małego Igiego, stanowi kompendium wiedzy na temat mukowiscydozy widzianej oczami dziecka. To nie tylko naukowy przewodnik, ale przede wszystkim serdeczna i autentyczna historia życia z chorobą. Książeczka oferuje czytelnikom rzut oka na codzienność osoby z mukowiscydozą, ukazując zarówno procedury terapeutyczne, jak i emocjonalne aspekty życia z tym schorzeniem.

Dla profesjonalistów środowiska medycznego, “65 róż Igiego” stanowi doskonałe narzędzie wspierające proces edukacji pacjentów. Ułatwia komunikację z młodymi pacjentami, pomagając im lepiej zrozumieć swoją sytuację i przygotowując do leczenia.

Szczegóły publikacji:

  • Tytuł: “65 róż Igiego”
  • Autor: Klaudia Parat
  • Format: książeczka A5, miękka okładka, 16 stron

Książeczka jest dostępna do zakupu na stronie Fundacji Oddech Życia.

Tagi

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close